Somfy
Tahoma

Modułowa i intuicyjna w obsłudze: TaHoma® jest wysoko wydajną domową centralą sterującą do inteligentnych domów przyszłości.

tahoma_box

TaHoma® Box jest mózgiem całego systemu. Komunikuje się drogą radiową ze wszystkimi  urządzeniami io-homecontrol® zainstalowanymi w domu i jego otoczeniu. Jest podłączona do routera internetowego i nawiązuje kontakt z bezpiecznym serwerem, do którego masz w każdej chwili dostęp z dowolnego miejsca na świecie. Dostęp do strony https jest możliwy tylko z wykorzystaniem nazwy użytkownika i hasła.

Jak sterujemy techniką domową z dowolnego miejsca na świecie:

  1. Poprzez PC, notebook, tablet, smartfon z połączeniem internetowym, wydajemy polecenie np. „opuść rolety na parterze“.
  2. Twoje polecenie przekazywane jest do serwera, a z niego to TaHoma®Box w Twoim domu.
  3. TaHoma® Box przesyła polecenie odpowiednim urządzeniom io-homecontrol®, które wcześniej przypisałeś do danej gupy ( np. rolety na parterze ). Polecenie jest wykonywane, a o jego statusie jesteś na bieżąco informowany. Dzięki informacji zwrotnej zawsze masz pewność, że polecenie zostało wykonane i nie napotkało na żadną przeszkodę.

ilustracja-dom-bez-kabli

 

Jakich korzyści dostarcza zastosowanie technologii io- homecontrol w Twoim domu?

Oszczędność energii

Twój dom staje się bardziej dynamiczny po zainstalowaniu inteligentnych czujników Somfy: rolety i inne produkty osłonowe reagują automatycznie na zmianę pogody. Zimą rolety zamykają się na noc, dzięki czemu chłód nie dostaje się do środka, w ciągu dnia rolety się podnoszą i wpuszczają do pomieszczeń promienie słońca, aby maksymalnie dogrzać pomieszczenie w naturalny sposób.. Przeciętnie w ten sposób można zaoszczędzić ok. 800 kWh energii potrzebnej na ogrzewanie domu. Latem rolety i markizy chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem. Zapobiega to przegrzewaniu pomieszczeń i stwarza w nich przyjemny mikroklimat w czasie upałów.

Ponadto instalując inne urządzenia io-homecontrol ® w swoim domu masz możliwość kontroli np. kosztów ogrzewania i klimatyzacji przez co cała instalacja staje się bardziej wydajna i energooszczędna.

 

Większy komfort.

Dzięki współpracy wielu producentów w zakresie automatyki domowej instalacja wykonana w technologii io-homecontrol ® przez wiele lat pozostanie rozwiązaniem optymalnym dla Twojego domu. Ponadto wygoda jaką zapewnia zastosowanie tego samego protokołu radiowego umożliwia systematyczną rozbudowę systemu.

 

Większe bezpieczeństwo.

system io-homecontrol® łączy w sobie dynamiczną ochronę (sekwencje zamykania i blokowania drzwi, żaluzji i okien) z ostrzeżeniami statycznymi, z pełną koordynacją i automatyczną kontrolą na miejscu lub zdalnie. Ponadto radiowa wymiana informacji jest w 100% zabezpieczona 128-bitowym kluczem systemowym, który udaremnia wszelkie próby nieuprawnionego dostępu. Klucz szyfrujący jest inny dla każdej instalacji i zapewnia bezpieczeństwo równoznaczne z bezpieczeństwem transakcji bankowych.