Drewniane,
Bambusowe

Żaluzja Drewaniana, bambusowa 25 mm

strona 7 1Największą zaletą żaluzji drewnianych jest ich naturalne piękno. Mnogość odcieni, pogłębiona grą naturalnych przebarwień i słojów doskonale komponuje się z innymi elementami wnętrzaoraz ramami okiennymi. Żaluzje 50 mm mogą być wykonane z użyciem drabinek taśmowych. Do produkcji używamy drewna z lipy egzotycznej, tzw. Basswood lub wąskich listewek naturalnego bambusa, które dają niepowtarzalny efekt. Żaluzje bambusowe ze względu na cieńsze listki po podniesieniu mają znacznie mniejszy pakiet niż żaluzje drewniane oraz można je stosować w pomieszczeniach o dużej wilgotności takich jak łazienki czy pływalnie.

 

 

 


 

Żaluzja Drewaniana, bambusowa 50mm

1

System 50 mm dzięki zastosowaniu wzmocnionej mechaniki pozwala na wykonywanie żaluzji o gabarytach znacznie większych niż w systemie standardowym. Dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania drabinek taśmowych (w systemie standard dla lameli 25 mm (opcja niedostępna), a te dobrane do zasłon, obić mebli czy dywanów potęgują wrażenie nieprzypadkowości w aranżacji wnętrza.

 

 

 

 


 

Retro

retro50 mm Retro to odmiana żaluzji, w której stalowa rynna górna z drewnianą osłoną stosowana w systemie standard, zastąpiona jest rynnami drewnianymi oraz mechanizmem z metalowego odlewu w stylu retro. Od niedawna mechanizm sterujący dostępny jest nie tylko w wersji sznurkowej, ale również za pomocą estetycznie wykonanego aluminiowo-drewnianego pokrętła.

Wersja bambusowa różni się tylko lamelami, reszta osprzętu pozostaje z wersji drewnianej.