Sieć
LAN

Czy potrafisz sobie wyobrazić obecne życie bez internetu? Trudne, nieprawdaż? Przydaje się w coraz liczniejszych aspektach życia. Ułatwia wykonywanie wielu codziennych czynności. Oszczędza czas, który możesz wykorzystać na co tylko chcesz. Tak samo jest z komputerami – korzystasz z nich na każdym kroku. Dlaczego więc nie użyć komputerów oraz internetu w tworzeniu inteligentnego domu?

Inteligentny dom nie funkcjonowałby prawidłowo bez sieci LAN. Czym jest sieć LAN? To lokalna sieć komputerowa, która łączy urządzenia na danym obszarze, np. w obrębie jednego mieszkania. Pozwala tym samym gromadzić i wymieniać informacje pomiędzy poszczególnymi urządzeniami oraz sterować tymi urządzeniami. Wykorzystuje wyjątkową technologię Ethernet stworzoną do przesyłania sygnałów między zainstalowanymi przewodami.

Czemu to takie ważne?Businessman at work. Close-up top view of man working on laptop withtravel agency website on screene. all screen graphics are made up.

Bierzemy kłębowisko kabli albo załatwiamy sprawę bezprzewodowo, tworząc przemyślany system dający gigantyczne możliwości.
Wykorzystując potencjał, jaki zawiera internet i sieć LAN, można wykreować nowoczesne gospodarstwo domowe, w którym komputery, smartfony, tablety, odbiorniki TV i inne urządzenia są ze sobą połączone. Taka sieć pozwala na sprawną integrację skomputeryzowanych sprzętów i sterowanie nimi według własnego upodobania.

To rozwiązanie sprawia, iż wiele urządzeń korzysta z internetu w tym samym momencie i wymienia pomiędzy sobą istotne dane oraz tworzy kopie zapasowe. Dzięki zastosowaniu optymalnego poziomu ochrony wszelkie informacje będą bezpieczne i niezagrożone.

A wiesz, co jest w tym wszystkim najlepsze? Możesz zdalnie sterować każdym podłączonym urządzeniem! Im więcej skomputeryzowanych części, tym więcej ułatwień. Chcesz przesłać multimedia do sprzętu audio lub video? Proszę bardzo! Chcesz sterować oświetleniem w każdym pokoju? Nie ma sprawy! Chcesz dostosować ogrzewanie do aktualnych warunków pogodowych? Załatwione! Chcesz sprawdzić system alarmowy lub przeciwpożarowy? Wystarczy kliknąć!

Co ważne, możemy bardzo łatwo wykorzystać sieć LAN do odbioru telewizji satelitarnej. Zaplanujemy rozmieszczenie sprzętu w Twoim domu, zainstalujemy potrzebne gniazdka, znajdziemy najlepsze miejsce na antenę. Korzyści jest wiele. Po pierwsze, jednoczesne nagrywanie i oglądanie wielu kanałów na jednym telewizorze. Po drugie, najwyższa jakość obrazu. Po trzecie, oglądanie na telewizorze obrazu z komputera. Po czwarte, korzystanie z komputera na ekranie telewizora. Po piąte, system multiroom TV (telewizja w kilku pomieszczeniach naraz).

Inteligentne domy to przyszłość społeczeństwa. Dlaczego nie zasmakować jej już teraz? Skoro i tak używasz komputerów w tak wielu sytuacjach, czerp z nich nowe korzyści. To takie łatwe. Wystarczy zasięgnąć porady specjalistów z firmy Grako. Chętnie rozwiejemy każdą wątpliwość i pokażemy, co możemy dla Ciebie zrobić.