Oświetlenie

 

Wyobraź sobie, że wracasz nocą do domu i wita Cię rzęsiście oświetlony podjazd. Podchodzisz do drzwi i zapala się wisząca nad nimi lampa. Przechodzisz przez
korytarz, dźwigając ciężkie pudła. Nie musisz ich odstawiać i szukać włącznika, bo światło samo się włącza. Czy to magia? Już nie.

Czujniki wykrywające ruch zareagują natychmiast, gdy się zbliżysz i zapalą światło zarówno przed domem, jak i w środku. Koniec szukania po omacku włączników, koniec z powrotami do ciemnego, nieprzyjaznego domu. Jeśli zostawisz światło na drugim piętrze, a jesteś na parterze i nie chce Ci się wracać na górę, wystarczy, że klikniesz jeden przycisk. Co powiesz na to, by dowiedzieć się o tym więcej?

Automatyczne sterowanie oświetleniem na całej posesji stanowi gigantyczne ułatwienie dla Twojej codziennej egzystencji. Gdy tylko zaprogramowane czujniki ruchu zauważą, że się zbliżasz, włączą światło przy bramie, w garażu, przed drzwiami wejściowymi, a także na korytarzach – gdzie tylko chcesz.fibaro_zarowka_01a

Wstajesz w nocy do łazienki? Nie trzeba już włączać lampy ręcznie. Wystarczy, że idziesz przed siebie, a światło samo się zapala, po czym gaśnie, gdy już przejdziesz. Masz zajęte obie ręce i usiłujesz dosięgnąć włącznika światła łokciem? Nie ma już takiej potrzeby. Lampy zareagują na Twoją obecność i oświetla ciemny korytarz, przez który chcesz przejść.

Czujki na zewnątrz posesji uruchomią oświetlenie, gdy tylko zrobi się ciemno. W ten sposób Twój dom nie tylko będzie ładnie oświetlony, ale też każdy intruz, który się zbliży, zostanie wyraźnie uwieczniony na kamerach monitoringu.

A może wyjeżdżasz razem z domownikami na dłużej i boisz się, że ktoś zauważy, że w domu nikogo nie ma? Zaradzimy temu za pomocą systemu symulowania obecności. System prześledzi codzienne aktywności, między innymi to, kiedy jakie światła są włączane. Gdy Cię nie będzie, automatycznie uruchomi lampy w wybranych pomieszczeniach. Osobom patrzącym z zewnątrz będzie się wydawać, że w środku ktoś mieszka. To świetna dodatkowa ochrona przed złodziejami.

To jeszcze nie wszystko. Możesz sterować całym systemem według swoich upodobań, na przykład ustalić, o której będzie się włączało i wyłączało światło w danym pokoju. Nie chcesz, by światło zapalało się na korytarzu w ciągu dnia? Kliknij odpowiednią opcję. Bez problemu ustalisz też poziom natężenia światła w każdym pomieszczeniu. Potrzebujesz jasnego oświetlenia, by nie męczyć oczu podczas pracy? Żaden problem. Chcesz stworzyć romantyczny półmrok? Wystarczy przyćmić światła i gotowe.

Jak widzisz, inteligentne oświetlenie otwiera przed Tobą zupełnie nowe horyzonty. Więc na co jeszcze czekasz? Jeśli chcesz wybrać coś z naszej oferty albo masz pytania, serdecznie zapraszamy. Eksperci z firmy Grako czekają na Ciebie.