Ogrzewanie

 

Zdarzało Ci się wejść do domu po dłuższej nieobecności i trząść się z zimna, bo wszystkie grzejniki były wyłączone? Albo latem zapomniałeś włączyć klimatyzację, więc z pomieszczeń zrobiła się sauna? Pora z tym skończyć. Teraz Twój dom będzie zawsze witał Cię przyjemną temperaturą, niezależnie od tego, kiedy i po jak długim czasie wrócisz.

Inteligentny system ogrzewania sprawi, że zarządzanie temperaturą w domu będzie dziecinnie łatwe i przyjemne. Potrzebujesz jedynie tabletu lub smartfonu, by do woli regulować poziom ciepła w każdym zakamarku Twojego domu. A jakie są dwie główne zalety takiego rozwiązania? Sprawdź.

Po pierwsze, komfort. Możesz ustawić system ogrzewania tak, by dopasowywał się do pory roku, aktualnych warunków pogodowych lub ilości osób znajdujących się w środku. W ten sposób

Radiator thermostat controller on heater. Closeup. 3d illustration

uzyskasz optymalną temperaturę. Urządzenia będą zwracały uwagę na kąt padania promieni słońca, siłę wiatru i inne czynniki wynikające z otoczenia. Możesz również sterować temperaturą, jak tylko Ci się zamarzy. Czy rano, czy wieczór, nie będziesz czuć niepotrzebnego zimna.

Nieważne, że znajdujesz się na drugim końcu świata. Wciąż masz możliwość kontroli nad ogrzewaniem w Twoim domu. Wracasz z tropików i wiesz, że w domu panuje ziąb? To nic, podkręć grzejniki, by powitało Cię przyjemne ciepło.  Wystarczy dostęp do internetu i urządzenie mobilne. Dajemy Ci możliwość zarządzania nie tylko stanem grzejników. Zyskasz władzę nad innymi czynnikami wpływającymi na temperaturę. Między innymi możesz otwierać i zamykać okna, sterować roletami, zadbać o poziom ciepła wody. To takie łatwe, prawda?

Po drugie, kontrola kosztów. Wyobraź sobie, że inteligentny system sterujący ogrzewaniem modyfikuje ustawienia tak, by urządzenia działały skutecznie, a jednocześnie nie traciły niepotrzebnie energii. Brzmi dobrze? Dzięki temu możesz znacznie ograniczyć koszty. Co więcej, wszystkie urządzenia stale komunikują się ze sobą, szybko wychwytując jakiekolwiek nieprawidłowości w ich działaniu.

Poza tym masz możliwość sprawdzania bieżącego stanu ogrzewania. Dowiesz się, jaka temperatura panuje w każdym pomieszczeniu i zmienisz ją kilkoma kliknięciami. Wyłączysz grzejniki lub ograniczysz wentylację w tych pokojach, które są nieużywane. System nie będzie w ciągu dnia nagrzewał sypialni, z której nie korzystasz. W nocy ograniczy ogrzewanie takich pomieszczeń jak kuchnia.

Jak widać, inteligentne ogrzewanie zapewni Ci w pełni komfortową temperaturę w Twoim domu. Nie dość, że utrzymasz przyjemny poziom ciepła, to dodatkowo zaoszczędzisz masę energii. Warto więc zainwestować w taki system. Jak się do tego zabrać? Zapytaj ekspertów z Grako, oni na pewno Ci pomogą.