Inteligentne
Rolety


Wyobraź sobie, że na dźwięk porannego budzika rolety w Twojej sypialni podnoszą się i wpuszczają do środka pierwsze promienie słońca. Wyobraź sobie, że wychodząc do pracy, opuszczasz je za pomocą kilku kliknięć w smartfonie, by później w ten sam sposób podnosić po powrocie do domu. Brzmi nieprawdopodobnie? Myślisz, że to opis sceny z „Raportu mniejszości”? Nic z tych rzeczy. Poznaj inteligentne rolety!

Na pewno słyszałeś wcześniej o inteligentnych budynkach, którymi sterowanie jest równie łatwe jak operowanie pilotem do TV. Standardem wyposażenia w takich budynkach są rzecz jasna inteligentne rolety zewnętrzne. W jaki sposób działają? Inteligentne rolety są w pełni zsynchronizowane z instalacją inteligentnego domu. Dzięki temu możesz nimi sterować np. za pomocą pilota, smartfonu, tabletu lub komputera domowego.

Dlaczego warto pomyśleć o inteligentnych roletach? Powodów jest co najmniej kilka. inteligentne

Po pierwsze, bezpieczeństwo. Wszystkie rolety możesz w każdej chwili zamknąć zdalnie, np. za pomocą smartfonu z dostępem do internetu. Nie ma znaczenia miejsce, w którym w danej chwili się znajdujesz, np. metro, centrum handlowe czy też lotnisko. Co więcej, nie musisz sobie nawet obciążać głowy pamiętaniem
o konieczności codziennego zamykania rolet. Możesz to ustawić automatycznie
w systemie, np. na godzinę, gdy na dworze zapada zmrok. To idealne rozwiązania dla wszystkich, którym w natłoku codziennych obowiązków zawodowych zdarza się wychodzić z domu w pośpiechu. Warto również wspomnieć, iż inteligentne rolety można zsynchronizować z systemem alarmowym.

Po drugie, komfort i wygoda. Inteligentne rolety, w pełni zsynchronizowane
z systemem inteligentnego domu, a w tym wypadku z jego stacją pogodową, reagują automatycznie na wszelkie zmiany atmosferyczne. W ten sposób zabezpieczają pomieszczenia przed przegrzaniem w lecie oraz przed utratą ciepła w zimie. Dbają także o wpuszczanie odpowiedniej ilości światła do środka, tak by zminimalizować wykorzystywanie sztucznego oświetlenia. Ta pełna automatyzacja zdejmuje Ci
z głowy zarządzanie tą częścią spraw związanych z utrzymaniem domu.

Po trzecie, oszczędność. Inteligentne rolety można dodatkowo wyposażyć w panele solarne. Pozwoli to na ograniczenie lub nawet wyeliminowanie klasycznych źródeł zasilania. Ponadto rolety wyposażane w takie panele nie potrzebują żadnego innego zasilania elektrycznego. Jeśli wybierzesz rolety Activ’ Home z ruchomymi lamelami, zaoszczędzisz też na kosztach ogrzewania. Te rolety dbają o optymalne nasłonecznienie wnętrz i stanowią świetną izolację termiczną.

Inteligentne rolety zewnętrzne to kolejne z grupy innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym życie może stać się jeszcze bezpieczniejsze oraz wygodniejsze. Czy jesteś gotów, by porozmawiać o takim rozwiązaniu w Twoim domu? W takim wypadku jak najszybciej skontaktuj się z ekspertami z firmy Grako.